מחשבה יוצרת מציאות

לפני כשנתיים נסענו לתור את אירופה לצרכי עבודה.  טיילנו ברחובות, חופשיות ממטלות, ילדים, אחריות, וענייניים בלתי נגמרים של שיגרה, ודיברנו.  דיברנו על החיים, החלפנו חוויות, צחקנו, אכלנו מעולה והעלינו אינסוף רעיונות למוצרים שהיו יכולים להפוך את חיינו לפשוטים וקלים בהרבה.

בנסיעת העבודה הזאת עלה הרעיון ליצירת חבילות הום סטיילינג לבית, שיהפכו את כל סיפור עיצוב הבית ממעיק ובלתי נגמר לפשוט וקל. ביקשנו לייצר מוצר שיחסוך בזמן והתרוצצויות בלתי נגמרות ( נסיעות מצפון לדרום בחיפוש פריטי עיצוב) , שיאפשר לרכוש חבילות בסגנונות שונים, למרחבים שונים בבית, כשהסטיילינג כבר בפנים. 

רצינו לייצר חבילות שיתאימו לכולם, במחירים טובים שמתאימים לכל אחד ואחת, חבילות שיתאימו להורים צעירים, לריהוט דירה קטנה כשיוצאים מבית ההורים וצריך לקנות הכל בערך, לחדר של בני זוג שבא להם לרענן את הזוגיות והאווירה הכללית בבית מבלי לשבור תוכנית חיסכון וכד'. רצינו מוצר שיהיה זמין ושהתהליך שלו יהיה כייפי וחווייתי מינוס בחירת פריטים, סחיבתם, והרכבתם בבית.

דיברנו על הצורך לעבוד עם כמה שיותר ספקים כדי לייצר מנעד רחב של סגנונות, תימחורים וכד', כדי שיתאימו לצרכים של קהלי יעד שונים ומגוונים. 

שנתיים עמלנו על זיקוק המוצר, בחירת ספקים, פריטים, עיצוב חבילות למרחבים שונים בבית לצרכים שונים, לחשקים שונים, בניית אתר חווייתי וקל לשימוש, תקנון, חוזים….ואחרי עבודה מורכבת מאוד הצלחנו להעלות לקדמת הבמה מוצר שאנחנו מאוד מאוד גאות בו. ואז….נתקענו.   

התלבטנו המון בנוגע להצגת כל חבילה – חשבנו על הפקת עיצוב גרנדיוזית כדי להציג חדרים מהחלומות (אבל זה עולה הון וההוצאה הייתה מתגלגלת חזרה ללקוח), חשבנו על תמונות אווירה יפות של חדרים (אבל זה לא מדויק) , חשבנו על קולאז' (בחרנו באופציה אבל היא לא סיפקה את הצורך של לראות איך זה יוצא).

בדקנו כמה אופציות להצגת החבילות ותוך כדי תהליך הבנו שקיים פער בין עיצוב וסידור החבילה במרחב "מפונפן"
(לשם פרזנטציה) לבין סידור החבילה בבית הלקוח. הבנו שהפער שנוצר הוא מטעה ובעיקר עלול לגורם לאכזבה.

בלב ליבו של הרעיון למכירת חבילות סטיילינג לבית, כשהסטיילינג כבר בפנים, היה להציג מוצר שהוא הכי קרוב לאמת.  למציאות חיינו. אנחנו מאמינות במוצר ומאמינות ש"מה שרואים הוא מה שמקבלים", מנצח בגדול.

רגע של הברקה בנקודת משבר קטנה העלה את הרעיון להשתמש בכלי העיצוב של אדריכלים ומעצבי פנים, הדמיה מצוירת חד ממדית בשחור/לבן, להצגת חבילות הסטיילינג שלנו.

ההדמיה התגלתה כבחירה האופטימלית. ההדמיה היא ניטרלית, היא מרחב ללא צבע או אפיון מסוים, מעין דף חלק עם גבולות שמייצרים חדר.

ההדמיה היא אי של שקט. על גבי רקע לבן ניתן לראות ולהבין את משמעות הפריטים שנבחרו לחבילה
(עם הסגנון והצבעים והאווירה הייחודיים) וכיצד הם יצליחו למלא את המרחב האישי הנבחר באופן הטוב והנכון ביותר
(גם אם הספה שיש בית היא אפורה, חומה, לבנה, שחורה וכד'). 

ההדמיה היא גם סוג של "מתכון" כיצד "להכין" את החדר ולסדר את הפריטים הכי נכון במרחב, מאחר וסידור החדר הוא חלק בלתי נפרד מסטיילינג. אנחנו מדברות על Copy/paste. 
הכי פשוט וקל ליישום.

הרגשנו שההדמיה מצליחה לפצח את החשש של איך לסדר ואיך ייצא …ובעיקר יוצרת הקבלה מציאותית בין ההדמיה לתוצאה הסופית בבית, מינוס תחושת אכזבה או השלמה בחוסר ברירה עם איך שיצא.

אנחנו מאמינות שכמו כל מוצר חדש בשוק, גם כאן ייקח קצת זמן לעכל את המוצר ולהבין עד הסוף את החיוניות והפשטות שבו.

 אנחנו נהנינו מהדרך.  מקוות שתיהנו מהתוצאה.